Geo-System Sp. z o.o.

Geo-System

O nas


Firma Geo-System istnieje od 1990 roku i zajmuje się tworzeniem oprogramowania z zakresu systemów informacji przestrzennej dedykowanego w szczególności dla ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, urzędów miast i gmin, firm i instytucji oraz geodetów. Do podstawowych produktów firmy należą: program GEO-MAP, oprogramowanie do tworzenia portali mapowych e-mapa oraz wiele innych systemów z zakresu danych przestrzennych (m.in. do prowadzenia rejestrów EGiB, EMUiA, MPZP, RCiWN).

Publikujemy szereg usług wyszukiwania, przeglądania oraz pobierania danych przestrzennych (CSW, WMS i WFS) dla jednostek samorządowych. Większość usług została włączona do Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej i jest wykorzystana w serwisie geoportal.gov.pl, a wszystkie dostepne są w geoportalu polska.e-mapa.net.

Oferujemy usługi przetwarzania i analizy danych z wykorzystaniem usług sieciowych dla użytkowników instytucjonalnych oraz indywidualnych.

Aktualności


 • 2024-07-05
  Nowa wersja walidatora APP i przeglądarka danych planistycznych - komentarz

 • Na początku lipca Ministerstwo Rozwoju i Technologii udostępniło nową wersję narzędzia do walidacji plików APP (GML), w której możliwe jest także sprawdzenie plików dla zbiorów POG (plan ogólny).

  Przypominamy, że przez wiele miesięcy - od listopada 2023 r., kiedy to w życie weszło rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego oraz schemat aplikacyjny w wersji 2.0 - dotychczasowy walidator ministerstwa był niedostosowany do zmienionych przepisów i nie obsługiwał plików GML z danymi dla planów ogólnych.

  Z tego powodu ponad 600 gmin, które przez ten czas uchwaliły przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego gminy i stworzyły inicjalne dane APP, w celu sprawdzenia poprawności pliku GML korzystało z zewnętrznych narzędzi do walidacji w oparciu o plik ze schematem XSD.

  Nowy walidator na stronie gov.pl oprócz sprawdzenia zgodności GML ze schematem i wymogami wynikającymi z rozporządzenia dokonuje także dodatkowych sprawdzeń. Część z nich odnosi się do specyfikacji danych 2.0, która obecnie jest nadal na etapie projektu i zgodnie z informacjami przestawionymi na konferencji MRiT w dn. 4 lipca będzie jeszcze poddawana dalszym zmianom, wynikającym z prowadzonych na początku roku konsultacji. Natomiast część wymagań wydaje się w ogóle nie wynikać z żadnych zapisów ustawy, rozporządzenia ani specyfikacji jak np. wymóg zapisu tytułu aktu w ściśle określonej formie, gdzie rozróżniana jest nawet wielkość liter.

  W naszej ocenie taki sposób działania nowego walidatora, gdzie stosuje się na równi kryteria "ścisłe" (wynikające z obowiązującego rozporządzenia i schematu) obok projektowanych zapisów ze specyfikacji oraz arbitralnych, ustalonych w oderwaniu od przepisów, wymogów, które nie były znane przed udostępnieniem nowej wersji narzędzia, jest niewłaściwy.

  Zachęcamy do kontaktu z Departamentem Planowania Przestrzennego w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i zgłaszania uwag co do funkcjonowania walidatora.

  W serwisie e-mapa znajdą Państwo szczegółowy komunikat zwracający uwagę na konkretne problematyczne obszary.


 • 2024-07-04
  Podsumowanie miesiąca - czerwiec 2024 r.

 • W czerwcu suma wszystkich odwiedzin na portalach e-mapa utrzymała się na zbliżonym poziomie do ubiegłego miesiąca i wyniosła 1,81 mln (średnio ok. 60 tys. dziennie). Sam portal polska.e-mapa.net odnotował natomiast 310 tys. odsłon. Sumaryczny wykres odwiedzin za ostatni rok dla portalu polska.e-mapa.net przedstawiono poniżej:

  W dniach 5-7 czerwca odbyła się IX Konferencja Techniczna pt. "Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK", podczas której uczestnicy dyskutowali o nowoczesnych metodach automatyzacji pracy, wykorzystaniu usług sieciowych, a także o stanie i jakości danych ewidencji gruntów i budynków. Z relacją można zapoznać się TUTAJ.

  W tym miesiącu przeprowadziliśmy kolejne, już trzynaste, badanie usług oraz zbiorów MPZP, SUiKZP i POG. W porównaniu do poprzedniej analizy nastąpił niewielki wzrost średniej oceny. Odnotowaliśmy natomiast spory wzrost liczby zgłoszonych zbiorów POG – szczegółowe statystyki dostępne są TUTAJ.

  W kolejnych wpisach poruszyliśmy temat braku aktualizacji danych dla zbioru PRG w zakresie adresów, wskazywania w dokumentacji przetargowej wytycznych dla urbanistów przy zlecaniu tworzenia POG oraz trafiających w ostatnim czasie do gmin informacji o istnieniu rzekomych darmowych geoportali gmin i aktualizacji zawartych na nich danych. Przygotowaliśmy także instrukcję korzystania z dwóch przydatnych narzędzi na e-mapie – selekcji wielu obiektów oraz markera.

  Nową funkcjonalność zyskał portal www.rciwn.pl – od teraz wyszukiwanie i zakup transakcji w powiatach korzystających z iGeoRCiWN jest jeszcze prostsze.

 • 2024-06-25
  Uwaga na okazje i darmowe portale

 •  W związku z wieloma pytaniami kierowanymi przez naszych klientów dotyczącymi docierających do skrzynek urzędów informacji o istnieniu rzekomych darmowych geoportali gmin i aktualizacji zawartych na nich danych, chcemy wskazać, że:

  • Firma Geo-System nie wysyła do Państwa takiej korespondencji.
  • Nie są nam znane żadne rozwiązania tego typu.
  • Sugerujemy zachować szczególną ostrożność przy otwieraniu jakichkolwiek linków.
  • Nasi klienci posiadają geoportal / portal mapowy w technologii e-mapa.net.
  • Dodatkowo, mając na względzie powtarzające się wnioski i skargi kierowanie do gmin przez de facto podmioty oferujące usługi komercyjne jeszcze raz apelujemy o rozwagę i ostrożność.

  Jednocześnie przypominamy, że w związku z realnym zagrożeniem cyberatakami do 31 sierpnia 2024 roku obowiązuje  2. stopień BRAVO i 2. stopień BRAVO-CRP na terenie całego kraju.

  W przypadku pytań o określone funkcjonalności portalu mapowego zapraszamy Państwa do kontaktu.

Produkty i usługi


e-mapa

e-mapa

Portal mapowy

Dedykowane geoportale do publikacji danych przestrzennych dla jednostek samorządowych, firm i instytucji. Ogólnodostepny serwis dla obywateli.

Raport dla działki

Raport dla działki

Kompleksowa informacja o Twojej nieruchomości

Raport dla działki pozwala na sprawdzenie uwarunkowań prawnych, technicznych i przyrodniczych wybranej nieruchomości.

Dane i usługi sieciowe

Dane i usługi sieciowe

Infrastruktura danych przestrzennych

Usługi przeglądania, pobierania i wyszukiwania (WMS, WFS, ATOM, CSW). Analizy, przetwarzanie, geokodowanie danych.

GEO-MAP dla Windows

GEO-MAP dla Windows

System Informacji o Terenie

przeznaczony dla geodetów, urzędów administracji terenowej, samorządów oraz firm branżowych

ePODGiK

ePODGiK

Internetowa obsługa prac geodezyjnych

serwis dla geodetów oraz ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej

RCiWN

RCiWN

Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości

wyszukiwanie transakcji na rynku nieruchomości dla rzeczoznawców majątkowych

iMPA

iMPA

Internetowy Manager Punktów Adresowych

serwis do prowadzenia urzędowej bazy ewidencji miejscowości, ulic i adresów

iMPZP / iGeoPlan

iMPZP / iGeoPlan

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego

publikacja planów w postaci rastrowej i wektorowej, wypisy i wyrysy, metadane, pliki APP

eMienie

eMienie

Internetowy Rejestr Mienia Komunalnego

kompleksowe zarządzanie nieruchomościami będącymi własnością gminy

APP

APP

Cyfryzacja aktów planowania przestrzennego

proste i bezpłatne narzędzie do tworzenia i walidacji plików APP GML dla planów oraz studium

Wyszukiwarka PRG

Wyszukiwarka PRG

Miejscowości i ulice

proste i bezpłatne narzędzie do wyszukiwania ulic i miejscowości po nazwie

Warszawa LIDAR

Warszawa LIDAR

Chmura punktów ze skaningu laserowego

ponad 12 mld punktów przetworzonych i zwizualizowanych w przeglądarce 3D

Zaufali nam


Wybrane urzędy, firmy i organizacje, które korzystają z naszych rozwiązań:

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Nagrody i wyróżnienia przyznane naszej firmie:

Cennik


Poniżej przedstawiono wybrane pozycje z naszej oferty. Pełna lista programów oraz licencji dostępna jest na stronie z cennikiem.

 • Geo-Map
 • moduły: GEO-PLUS, DXF-IN, GEO-DBLink, GEO-SQL, GEO-SWG
 • 5 000 PLN

 • 20 PLN

  kup online
 • iMPA VS
 • wersja podstawowa - do 50 000 adresów
 • wdrożenie obejmuje również portal e-mapa
 • 10 000 PLN

 • iGeoPlan
 • Publikacja planów zagospodarowania
 • MPZP w postaci wektorowej
 • zbiór APP + metadane
 • wydawanie wypisów i wyrysów
 • 30 000 PLN

Kontakt


Adres
ul. Puławska 324, 02-845 Warszawa
E-mail
geo-systemgeo-system.com.pl
Telefon
22 847-35-80
Skrzynka ePUAP
/geo-system/skrytka
Informacje o firmie
NIP, KRS, REGON
Zarząd

Prezes Zarządu

mgr inż. Zbigniew Malinowski
malinowskigeo-system.com.pl
Wiceprezes ds. technicznych
mgr inż. Piotr Jurczak
jurczakgeo-system.com.pl

Powered by w3.css